Меню сайту
Головна » Дошка оголошень » Ольжичеві читання » Ольжичеві читання

Чотири приводи для негайного перегляду документального фільму "Жива УПА"
28.11.2017, 03:16

Хочу приділити увагу саме перегляду документального фільму "Жива УПА". Його показ відбувся в МЗОШ № 1 у другий день П'ятих Всеукраїнських молодіжних Ольжичевих читань.

- Над фільмом працювала команда волонтерів-аматорів,- розповідала Марія Яремчук -режисер-сценарист перед початком демонстрації. Ні вона, ні її команда (однодумці-волонтери, котрі об’єдналися на початку АТО на Сході України) ніколи раніше не знімали кіно і багато речей пізнали прямо в процесі його створення.

- Затвердженого бюджету, - доносить режисер-аматор, - у нас не було. Тільки завдяки ентузіазму та вірі в успіх ми змогли завершити цей проект.

Тепер про героя фільму. Орест Петрович Васкул, нині голова Київського крайового братства ОУН—УПА, а в минулому політв'язень, український політичний, громадський діяч. Тобто, він один із живих тепер учасників національно-визвольного руху. Як свідчить «Вікіпедія», народився Орест Петрович Васкул 28 травня 1928 року у сім'ї вчителів (с. Серафинці Івано-Франківська область). З 1943 року — член ОУН (б). Воював у лавах Дивізії СС «Галичина», під Бродами був контужений, потрапив у радянський полон, засланий до Башкирської АРСР. Звідти втік, у 1947 році заарештований знову, засуджений до 25 років таборів. Згідно з рішенням Президії Верховної Ради СРСР звільнений у 1956 році. З 1968 року проживає у Київській області.

Мої враження від перегляду можна охарактеризувати словом фантастично. Рідкісна річ, вважаю. Навіть людині, яка не в захопленні від документальних кінострічок, на мій погляд, сподобається.

А склалося враження на основі вдумливого перегляду та коментарів режисера-сценариста Марії Яремчук.

Чому варто подивитись фільм "Жива УПА"?

Перше. Він точно відтворює розповідь головного героя. До речі, майстерно зробив це не професійний актор, що підсилює ефект достовірності.

Друге. У своєму зверненні до глядачів Марія Яремчук, зокрема, сказала, що одиницею виміру правди є факт. А в її документальному фільмі "Жива УПА" приведенні документи, в котрих точно підтверджені усі не прості факти складного життя політв’язня радянських часів. Тобто, фільм допомагає нам, українцям, відновлювати втрачену власну історію.

Третє. Автори фільму докладають зусиль до того, аби зломити стереотип про дивізію СС «Галичина», котрий панує в розумах більшості українців ще з радянських часів. Для цього вони не шкодують власного часу, щоб демонструвати його і для маленьких аудиторій, на кшталт нашої, і на представницьких кінофестивалях.

Четверте. Для того, щоб взяти автограф, як це зробила я, у Марії Яремчук як людини, котра, за точним твердженням Миколи Георгійовича Матіюка - директора МЗОШ №1 несе правду про історію УПА.

Дякую творцям цієї роботи. На все добре!

 

Аня Плаз,

вихованка гуртка «Школа журналістики» ДЦ позашкільної роботи,

учениця ЗОШ №48

Корабельного району м. Миколаєва.

 

Додав: РІДНА_ШКОЛА |
Переглядів: 106 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Форма входу