Меню сайту
Головна » Дошка оголошень » Ольжичеві читання » Ольжичеві читання

Вчимося економіці
26.11.2017, 18:43

"Той, хто поважає свою державу, той зможе розвивати її економіку",

- так вважає Віталій Ярославович Паздрій. Це генеральний директор Компанії Інтелектуальних Технологій, який провів надзвичайно цікаву лекцію. Тема лекції вельми актуальна, особливо для молоді, а саме: що таке патріотизм, економіка, економічний патріотизм та підприємництво. Лекція проходило у формі діалогу, тобто спікер дав змогу висловитись кожному бажаючому та звичайно ділився своїми думками.

Також ми обговорювали такі теми як: чого не можуть зробити для нас дорослі, стан на ринку праці та що потрібно зробити аби спробувати себе у ролі економіста, підприємця, управлінця. Віталій Ярославович усе зрозуміло пояснював й із зацікавленням слухав наші думки.

Мені сподобались деякі фрази, що було чути із зали. Хтось відповів на питання "Що таке патріотизм?" ось так: "Патріотизм – це коли ми формуємо Україну, а Україна нас". Дуже грамотно та точно сформульовано. А як би ви відповіли на питання "Що таке економічний патріотизм?", мені сподобались такі відповіді: "Це готовність підтримати свого товаровиробника і стимулювати його до покращення якості" та "Це бажання реалізувати свій потенціал та працювати у своїй країні". Остання фраза - цитата Віталія Паздрія, він доносив до нас інформацію максимально точно та зрозуміло.

А ось стан на ринку праці мене вразив: лише 55% учнів хочуть навчатись підприємливості; більше 25% випускників вищих навчальних закладів – безробітні; більшість молодих людей прагнуть покинути та покидають Україну.

З приводу останнього факту ми розмовляли довго, тому що у людей існує стереотип, що за кордоном вищий відсоток працевлаштування та більша зарплатня. Насправді реалізовуватись можна і в Україні, якщо цього дійсно прагнути. На жаль, більшість наших людей не хочуть викладатися "на повну" на своїй Батьківщині, а за кордоном працюють на всі 200%, а потім кажуть, що там із роботою краще.

 

Це все розповів нам Віталій Ярославович, що було неймовірно цікаво. З його лекції, мені здається, всі взяли для себе багато нового й корисного.

 

Марина Мельничук,

вихованка гуртка «Школа журналістики»

ДЦ позашкільної роботи

Корабельного району,

учениця гімназії №3 Корабельного району

м. Миколаєва.

Додав: РІДНА_ШКОЛА |
Переглядів: 20 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Форма входу