Меню сайту

 

1.Що таке ДСД-Диплом?

Диплом з німецької мови (Шпрахдиплом, DSD) запроваджений Постійною Конференцією Міністрів культури Федеративної Республіки Німеччини в 1972 році для учнів, які вивчають німецьку мову за кордоном. Щорічно цей диплом отримують близько 12 тисяч учнів більш ніж у 40 країнах світу. В Україні екзамен на Диплом з німецької мови існує з 1995 р.

2. Як вiдбувається пiдготовка до iспиту?

Як правило, підготовка починається в 9-10 класах та розрахована на щоденні заняття. Програма підготовчого курсу передбачає роботу над лексикою та граматикою, а також опанування методів роботи з текстом та викладання його змісту. Окрім того, тренуються письмові та усні навички аргументування "за" та "проти", збору та реферування інформації за конкретною темою. Наприкінці підготовчого курсу, учні повинні представити реферат за самостійно обраною темою.

3. Хто займається пiдготовкою учнiв до iспиту?

Підготовчий курс проводять висококваліфіковані українські вчителі, які пройшли спеціальний курс навчання, та вчителі з Німеччини, які працюють в школах, що готують до іспиту на Диплом з німецької мови II рівня.

4. Як виглядає іспит?

Іспит на Диплом з німецької мови II рівня складається з письмової та усної частини. Письмовий екзамен проводиться протягом двох днів та складається: з письмової роботи (переказ з коментарем/ твір), аудіювання, читання тексту та відповіді на запитання до тексту, лексико-граматичний тест. Усна частина екзамену займає 20 хвилин. Учні опитуються по одному. Змістом розмови з екзаменаторами є незнайомий для учня текст, а також підготовлена ним тема.

5. Що отримують пiсля завершення iспиту?

Успішне складання іспиту, підтверджується отриманням відповідного сертифікату, що засвідчує високі знання іноземного школяра з німецької мови.

6. Якi можливостi надає сертифiкат?

Даний сертифікат дозволяє випускнику української школи, як і випускникам загальноосвітніх навчальних закладів з інших країн по всьому світові із таким же дипломом-сертифікатом, вступати до німецьких університетів на рівних правах та за однакових умов із випускниками німецьких гімназій або ж вільно працевлаштуватись для набуття потрібної висококваліфікованої  спеціальності, яка необхідна особі для її оволодіння та застосування у себе на батьківщині.

Диплом з німецької мови II рівня визнається всіма вищими навчальними закладами Німеччини, що свідчить про високий рівень володіння даною іноземною мовою, який є потрібним для навчання у німецьких університетах. Абітурієнти, що мають цей Диплом, звільняються від необхідності відвідування мовних курсів при університетах та іспиту на знання мови під час вступу. А для роботодавців Німеччини Диплом є свідоцтвом про відмінні знання даної мови.

7. Чи працюють у школi педагоги-носiї мови?

Школа отримала право запрошувати для роботи вчителями німецької мови довготривалим (до 5 років) терміном досвідчених і досить ретельно відібраних педагогів-професіоналів безпосередньо з країни носія мови – Федеративної Республіки Німеччини та приймати на трьохмісячний термін студентів-практикантів з німецьких університетів для забезпечення успішного оволодіння німецькою мовою тими, хто її вивчає, до речі, також із повним забезпеченням всіх організаційних фінансових питань німецькою стороною.

8. Чи багато учнiв вже отримали сертифікати?

У 2008 році випускникам нашої школи Кривошеї Анастасії, Бобровській Ользі, Мішукову Кирилу, Денисовій Юлії та Кадировій Анастасії були вручені сертифікати про досконале володіння німецькою мовою на стадії найвищих вимог рівня С-1 після складання ними іспитів на диплом DSD та об’єктивного неупередженого оцінювання німецькою стороною. Всі ці учні були номіновані на отримання стипендії на безкоштовну освіту в Німеччині.У 2010 році (2008 та 2010 роки - були роками випуску учнів, які вивчали німецьку мову як першу іноземну), за результатами іспиту найкращі випускники школи Гусева Алеся, Михайлова Юлія, Сапега Валерія, Пальгуєва Валерія, Мишкін Олександр, Петрішина Анастасія отримали німецький мовний диплом.

У 2012 році диплом отримали Черноусова Ганна, Іванова Оксана, Луговий Олександр, Варбан Аліна, Шилова Лілія, Алдабаєва Валентина, Пісна Марія Юріївна.

У 2013 році дипломи отримали Хоменко Вікторія, Корчемаха Єлизавета, Башкірьова Марія, Андрєєв Владислав, Іваненко Влада, Потапова Дар’я.

У 2014 – Остремський Владислав, Чаюн Юлія, Швецов Віталій, Павлютіна Анна, Черемнова Катерина, Власова Юлія, Письменна Світлана, Зальотіна Марина Геннадіївна.

9. Нiхто не розповiсть про iспит краще, за тих, хто його вже склав!

Здавати ДСД у 9 класі, звичайно, не так страшно, як у 11, але все одно хвилювання переповнювало мене, особливо на усному екзамені, коли ти маєш бути готовим говорити німецькою не просто завчені слова, а ще й відповідати на питання, будуючи відповідну лаконічну та цікаву відповідь. На жаль, через нестачу одного чи декількох балів в мене є лише подяка за участь. Але це стало гарним досвідом та , звичайно, покращило мої знання з німецької мови та слугувало поштовхом до підготовки та успішного складання іспиту в 11 класі.

Катерина Черемнова

Спочатку сама думка про Шпрахдиплом була хвилюючую, диплом міжнародного рівня, як не як. Але потім, спілкуючись із екзаменатором, я відчула полегшення, адже все відбувалося в такій спокійній атмосфері.

Я бажаю успіхів наступним поколінням  дітей, що будуть складати іспит на отримання Шпрахдиплому, адже це -велика можливість для самореалізації. Головне - старатися і добре готуватися.

Анна Павлютіна

Sprachdiplom відкрив перед нами нові можливості. По-перше, він допоміг нам перевірити власні знання, побачити, що ми вже знаємо, а що ні. По-друге, це було, свого роду, випробування, яке ми пройшли і отримали нові навички. Отже, я хочу подякувати своїй школі, та тим людям, які допомогли мені скласти даний іспит і здобути новий досвід.

Юлія Власова

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

 
 
 
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Пошук
Архів записів
Друзі сайту
Форма входу